Silindir Kiralama Hizmeti

Silindir Kiralama Hizmetimiz 

Proje konusu ne olursa olsun (yol, baraj, bina inşaatı vb) ortaya çıkan ürünün ömrü ve güvenilirliği temelin sağlamlığına bağlıdır. Malzeme sıkıştırmanın birincil amacı oluşturulan tabakanın istenilen yükü istenilen süre boyunca emniyetle taşıyabilmesidir. Bir fikir vermesi açısından malzemenin yoğunluğundaki %1 lik artışın taşıma kapasitesini %10-15 arttırdığını söyleyebiliriz.

 

Üstelik temel tabakalarında yapılan hataları ileride üstyapıya uygulanan türde basit tamiratla telafi etmek te mümkün değildir. Toprak silindirleri genel olarak sıkıştırmayı saplayan ön tambur ve yürüyüşü sağlayan arka tekerleklerden oluşan silindir kiralama hizmetimiz vardır.

 

Günümüzde statik ağırlıkla sıkıştırma yöntemi yerini dinamik (vibrasyonlu) sıkıştırma yöntemlerine bırakmıştır. Dolayısıyla sıkıştırma performansını belirleyen :
Kaç tonluk bir ağırlığı ?
Kaç mm yükseklikten ?
Saniyede kaç kez malzemeye vuruyor?
sorularının bileşimidir.

Sıkıştırılan malzemenin tipi, nem oranı, bir seferde sıkıştırılacak tabakanın kalınlığı ve saatte sıkıştırılacak miktarı ise ekipman seçiminin temel kriterleridir.

İnce malzemenin (kil, mil gibi) ağırlıkta olduğu topraklarda düz tamburlar malzemeyi kavrayamayacağından patinaja düşebilirler. Böyle uygulamalar için tırnaklarla desteklenmiş tipte tamburlar (keçi ayağı) kullanılır.

 

Silindir Kiralama Hizmeti İçin Bize Ulaşın